Vyberte stranu
Článok 2 z 2 v seriáli Práca s neaktívnymi zamestnancami
Máte veľkú fluktuáciu zamestnancov vo vašej organizácii? Potom sa môže stať, že počet neaktívnych zamestnancov v databáze Vema Mzdy je niekoľko násobne väčší, než aktuálny počet zamestnancov v pracovnom pomere. Dôsledkom toho je, že pri listovaní v tabuľkách vám tieto záznamy prekážajú, lebo znižujú prehľadnosť obsahu a tým vás okrádajú o čas. V tomto článku vám ukážem jednoduché riešenie, ako ich schovať pod koberec…

Problém: príliš mnoho zbytočných informácií

Máme dátové prostredie, kde je zavedených cca. 600 zamestnancov. V súčasnosti je z nich 147 v aktívnom pracovnom pomere, pričom mnoho zamestnancov má 3 až 4 vedľajších činností (cicin>0). Pohľad do formulára F5 potom vyzerá takto:

F5 - problémový pohľad
Vôbec netušíme, ktorý zamestnanec a v ktorej činnosti je v aktuálnom mesiaci v pracovnom pomere. Pre nás ideálny pohľad by bol taký, kde vidíme len aktívne pracovné pomery. Ako na tomto obrázku:
F5 - cieovy stav
Ako sa dostaneme zo stavu na prvom obrázku do stavu na druhom obrázku? Čítajte ďalej a ukážem vám, aké nástroje ponúka dátový editor Vema k dosiahnutiu tohto cieľa.

Ďalší obsah sa zobrazí len prihláseným členom Vema Akadémie. Ak chcete zobraziť skrytý obsah, staňte sa členom Vema Akadémie alebo prihláste sa.

Ostatné aplikácie HR

Uvedené možnosti som ukázal na dátovom prostredí aplikácie PAM. Balík VEMA HR má aj ďalšie aplikácie ako PER- Personalistika, DCH – Dochádzka, STR – Stravné lístky a mnoho iných, ktoré obvykle prevádzkujeme v spoločnom dátovom prostredí s PAM.

Ak používate aj iné aplikácie HR, potom dávajte pozor na použitie prepínača Pre všetky aplikácie pri vytvorení novej globálnej podmienky.

Záver

V tomto článku som vám ukázal niekoľko možností, ktoré zvyšujú prehľadnosť v databázach aplikácií Vema pre ľudské zdroje. Naučili ste sa vytvoriť takú globálnu podmienku, ktorá vám umožní v celej databáze zobraziť len záznamy za aktívne pracovné činnosti.

Týmto spôsobom si kedykoľvek môžete zvoliť medzi zúženým alebo úplným pohľadom na svojich zamestnancov.

Súvisiace informácie: Farebné rozlíšenie neaktívnych zamestnancov

Image by Gerd Altmann from Pixabay
Navigácia seriálov<< Farebné rozlíšenie neaktívnych zamestnancov